OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE

Dragi učenici i roditelji OŠ Kula Norinska,

Budući se nalazimo u otežanim životnim uvjetima, uzrokovanim pandemijom bolesti COVID- 19, ova nastavna godina biti će organizirana u skladu sa preporukama MZO-a i preporukama HZJZ-a.

U ponedjeljak 7. rujna 2020. godine započinje nova školska godina, a uvjeti u kojima će se odvijati rad Škole u određenoj se mjeri  razlikuje od uobičajenoga.   Vrlo je važno da se svi pridržavamo propisanih mjera u borbi protiv bolesti COVID -19, te vas pozivam da detaljno proučite „Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID -19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021.“ te da razgovarate i upoznate se s navedenim mjerama, a na početku nastavne godine to će u Školi detaljno ponoviti razrednici i svi ostali učitelji. Našim učenicima, osobito onim mlađima, trebat će vremena, za usvajanje novih pravila rada, ponašanja i kretanja u školi.

U novoj organizaciji rada Škole, razradili smo dolazak učenika u školu, ulazak u školske prostore, kretanje školskim prostorom, pravila ponašanja, intenzivnija dežurstva učitelja, organizaciju nastave kao temeljne djelatnosti Škole u matičnoj školi, područnim školama, prehranu i prijevoz učenika, raspored sati, podjelu i preuzimanje udžbenika, prvi dan nastavne godine. Paralelno s organizacijom rada u školi planiramo i pripremamo obrazovanje od kuće tzv. online nastavu  u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije i novih mjera. O svim aktivnostima biti ćete pravovremeno obaviješteni prvenstveno preko mrežnih stranica škole, ali i razrednika. Sve važne upute biti će objašnjene u Protokolu o postupanju u šk. g. 2020./2021. u izmijenjenim uvjetima rada za vrijeme COVID-19. Protokol, a i ostale važne upute biti će objavljeni na mrežnoj stranici Škole, najkasnije do subote popodne.

Nadam se da ćemo se ubrzo prilagoditi novonastalim okolnostima te da ćemo unatoč svemu, redovito i kvalitetno provoditi nastavu.

Ovim putem zahvaljujem svima na razumijevanju i suradnji!

Vaš ravnatelj

Josip Šprlje

objavio: Administrator   datum: 4. 9. 2020.