IZA KULISA

INTERVJU SA DARIJOM LORENCI

Učenica8.razreda, Noa Boko razgovarala je sa glavnom glumicom filma Samo zatvori oči, Darijom Lorenci. Kako se odvijao razgovor, možete vidjeti u slijedećem tekstu.

IZA KULISA

Tijekom predivnog sunčanog dana u Krvavcu 2 imali smo priliku intervjuirati glavnu glumicu filma Samo zatvori oči, Dariju Lorenci. Izbjegavali smo stručna pitanja za koja odgovore možete naći na internetu i bazirali se na pomalo šaljiva. Usprkos njihovoj jednostavnosti bilo je potrebno malo razmišljanja.

-Da možete putovati u prošlost ili budućnost, gdje biste išli i zašto?

Išla bih u budućnost jer mi je prošlost već poznata. Više bi voljela vidjeti što će  biti.

-Gdje biste išli tamo?

Neka ful daleka budućnost. Čisto bi me zanimalo jesu li se ljudi pobili, što se jede, kakva je priroda i život. Da li postoje brakovi ili živimo u drukčijim zajednicama. Postoje li religije?

-Da možete nešto promijeniti na ovome svijetu, ali ne sad tipa međuljudske odnose, nego nešto fora, što biste napravili?

Ja bi voljela da nema rata, zapravo da nema novca, jer bez njega ne bi bilo ni rata.

-Koja vam je motivacija tj. što vas pokreće?

Mojih troje djece, oni me motiviraju da nastavim dalje, zaradim novac.      Nekako se sve vrti oko novca, pa da ga zaradim i dobijem neki balans te da kupim vrijeme. Volim naučiti neke stvari o sebi, jer kad naučim neke koje su mi prepreka, život mi postane lakši. I onda se tome nekako najviše veselim, to me pokreće, želja da rastem, da učim… Ne učenje u smislu nekih činjenica, to me uopće ne zanima, nego  duhovnog sazrijevanja.

Nakon tog kratkog razgovora pozdravili smo se sa filmskom ekipom. Daria nas je ispratila do ceste gdje smo čekali svoj prijevoz, dok su Ivan i Anita s nama raspravljali oko ideje za naš vlastiti film. A noć lagano zamjenjivala dan.

Noa Boko 8.r.

objavio: IVANKA ŠEŠELJ   datum: 9. 12. 2017.